STV zarezala na Jednotke Večerníček - po 45 rokoch

Autor: Ivan Tuchyňa | 6.9.2011 o 18:54 | (upravené 6.9.2011 o 23:49) Karma článku: 12,42 | Prečítané:  2211x

Hneď na úvod - len tak mimo súťaže, ja viem, že to už nie je STV, ale RTVS, ale táto štvorpísmenová skratka mi pripomína starú, známu a zašlú RVHP aj keď - táto skratka mala aspoň ako takú lingvistickú hodnotu a tak je zrušenie (aby nedošlo k omylu: nešlo o presun na Dvojku) Večerníčka na Jednotke len vyústením nelogických prdov, keďže logika v tejto ustanovizni sa asi sadla na zadok: Rebrandingovou skratkou začínajúc a Večerníčkom končiac.

Ak má niekto z vás pocit, že v našej štátnotelevíznej inštitúcii zdochol pes, tak sa mýlil. Stačilo len počkať na koniec „uhorkovej sezóny". Pre Vás, ktorí nemáte deti možno nie je téma zrušenia Večerníčka na Jednotke ani témou, no verím mýtu, že pre mnohé rodiny s deťmi je príjemným zvykom a súčasťou večerného rituálu typu „Večerníček, vycikať , umyť zuby a spať...". Tiež sme mu podľahli, lebo Večerníček „o siedmej" nám pomáhal usporiadať často povinnosťami rozhádzaný deň do večerných koľají -a najmä pre našu štvoročnú dcéru bol vítaným ukončením dňa. Dobre, fajn, zaobídeme sa a naša dcéra tiež. Ale, keď už sa odosobním od detského, zvykového a neviem akého tradičného aspektu a funkcie Večerníčka , stále hľadám ozajstný, ale fakt o z a j s t n ý dôvod takého kroku.


Večerníček jednoducho ustúpil práve vysielajúcej telenovele (tá sa posunula do času, kedy sa Večerníček vysielal), ktorej názov netuším, no stavím do hry minimálne jedno písmeno novej „slovenskotelevíznej" skratky, že Večerníček na Jednotke je.. či vlastne bol ťahákom predhlavného večerného programu. Minimálne čo sa týka cieľovej skupiny detského diváctva. A úprimne: aj keď zavriem oči a zasnívam sa, neviem si predstaviť, že by TAKÁTO náhradná alternatíva mala byť vlajkovou loďou a pozdvihnúť ochabnuté čísla sledovanosti.


Chýba teda logika takéhoto kroku. A nech je dôvod hocijaký - lebo chcem veriť, že je, po tom, čo sa zvučka Večerníčka pred časom stala reklamnou prostitútkou, mi tento počin príde ako hra na slepú babu. Nuž a myslieť si, že takýmito krokmi vstane Slovenská televízia z popoľa ako bájny Fénix je naivita, za ktorou ja osobne vidím len hmlu nelogických krokov, ktoré odsúvajú detského diváka na druhú koľaj. A prvé lastovičky okolo Večerníčka, či názvu a skratky sú len ich dôkazmi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.

KULTÚRA

Star Trek mával smiešne masky a triky. Na nových častiach sa však nešetrilo

Na Netflixe sú prvé epizódy po desiatich rokoch.


Už ste čítali?