Šport je pre deti fajn. Dá sa pri ňom totiž aj fajčiť

Autor: Ivan Tuchyňa | 16.2.2012 o 21:19 | Karma článku: 7,75 | Prečítané:  832x

     V malom hlúčiku pred panelákom stoja štyria „šarvanci", ktorí si vybehli na zasnežené ihrisko zahrať hokej. Vek odhadujem na 11 - 12 rokov. Skúsim sa ale tváriť, že mám zlý odhad a tak im ako „poľahčujúcu okolnosť" pridám ešte nejaký ten rok.  Podídem bližšie... teda ja som nešiel bližšie zo zvedavosti, len som (s)proste išiel okolo nich a ľaľa: moji „športovci" opierajúc sa o hokejky si poťahujú z cigariet! Ale aby ste tomu rozumeli: Nie potajme z jednej cigarety, ktorú si dobrodružne podávajú medzi sebou, ako najväčší prúser, o ktorom rodičia nesmú vedieť, ale úplne normálne so stoickým pokojom a praxou dvadsaťročných fajčiarov. A každý má tu svoju. Nie hokejku ale cigaretu.

     Na stupnici bizarnosti by som mojim štyrom „športovcom"  dal asi desať bodov z desiatich možných. Aj keď to vôbec nemyslím ako poklonu. Na druhej strane som sa idúc okolo nich, nevyhol podúsmevu, ktorý mi mladí fajčiari...pardon, hokejisti vyvolali. No, už len aby mi tými hokejkami dali po krížoch. To by ma už ten úsmev potom rýchlo prešiel. A kto vie? Možno by tí šarvanci ešte pri tom stíhali aj fajčiť.

Keby som to chcel parafrázovať na kampaň „zober loptu, nie drogy!", tak predpokladám, že je vekovo určená presne na týchto dobrodruhov.  Nuž čo? Ako sa hovorí: padla kosa na kameň.

Takže deti, prosím Vás, ja nie som síce moralista a ružové okuliare by ste mi asi rozmlátili tými hokejkami, ale: doprajte svojim pľúcam aspoň o dve molekuly kyslíka viac. Idete na to správne. Hokej je na k tomu ako stvorený :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Väčšiu lož a nepravdu o Paškovi ešte nikto nevyriekol (Schutzov týždeň)

Komunikačná bunka na Úrade vlády nesmie byť odmeňovaná z peňazí poplatníkov, ale jedine z kasy strany.

ŠPORT

Sagan bol v Japonsku za hviezdu, obliekli ho do kimona

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal.

KOMENTÁRE

Do koľkých demisií sa musí napočítať, kým Kaliňák odstúpi?

S takými podozreniami sa nedá v normálnej demokracii žiť.


Už ste čítali?