Plat je hrča na politikovom svedomí, ktorá nebolí

Autor: Ivan Tuchyňa | 8.11.2011 o 19:59 | (upravené 8.11.2011 o 20:34) Karma článku: 8,44 | Prečítané:  810x

Nasledujúce tri - štyri mesiace budeme ako potencionálni voliči mazaní, natieraní, pečení, varení, všetkými politikmi ľúbení, počúvaní. Budeme mať okolo úst med, maslo... a možno aj trochu toho mastného od vianočných a zároveň predvolebných klobás. Toto všetko nám spôsobia politici. Terajší, minulí, možno budúci a možno práve tí, ktorým vystúpi svedomie do reflektorov premrznutých námestí. A tak mi nedá bachnúť si po čele, že čo som sa to dnes dočítal...

Platy politikov od komunálnej úrovne až po špičky smradľavých parlamentných nôh, ako aj všetky možné imunity zúžené asi tak len v žalúdočných častiach a mysliach poslancov, sú od plienok našej novej Slovenskej republiky vďačnou žuvacou témou, ktorá vybublá z času na čas, ako nejaký druh folklóru. A popritom, výsledkom akýchkoľvek diskusií v akejkoľvek dobe sú len skypené žlče obyčajných ľudí (nie Obyčajných ľudí, ale obyčajných ľudí).

Téma, ktorá je už spravidla len mlátením prázdnej slamy sa na „povrch predvolebný" dostala opäť, aby sme si zase raz mohli uvedomiť, že HODNOTY, ktoré nám politická elita predkladá, sú v skutočnosti  čistou matériou a že hra na zmrazovanie platov ústavných a ja neviem ešte akých činiteľov, je len obyčajným predstavením, kde sú tváre „hercov" skryté za oponou a kde chvaľabohu, my - no, nazvem to tak predvolebne, „voličovia" našťastie nevidíme. ALE: viete, ako to býva: niekedy nie je tá opona zatiahnutá úplne a čo - to, predsa len zo zákulisia vidíme.

A videli sme to aj dnes, keď návrh (či čo to vlastne je) na zvýšenie platov ministrom a poslancom, zosunul masky z tvári, ktoré bežne nevidíme. V čase predvolebnom - nech už je to akokoľvek, mi to príde proti úvodu, ktorý som napísal ako kontrapunkt toho, čo nás vlastne čaká.

Asi sme si zvykli... teda pardon, politici si asi zvykli, že občas svojho občana šponujú čo to dá,  ba dovolím si tvrdiť, že ho kefujú svojími laxnými vrtochmi. A ten platový je toho príkladom. V pre nich vhodných chvíľach a momentoch sa skrývajú za opatrenia proti ekonomickým krízam, recesiám, šetreniam, ale ako sa hovorí bič plieska na konci. A táto platovo-zvyšovacia trefa teda sadla poriadne!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Béla Bugár

Maďarskú menšinu na Slovensku reprezentujú v podstate od roku 1989 tie isté tváre.

KOMENTÁRE

Vyčerpá sa s Ficom III Bugárov kredit?

Most-Híd je taký baleťák na hrane.

TECH

Lysohlávky pomohli pacientom s rakovinou

Látka dokázala odhaliť pacientom nový zmysel života.


Už ste čítali?