Politické úskoky

Autor: Ivan Tuchyňa | 18.6.2011 o 12:28 | Karma článku: 5,46 | Prečítané:  1478x

      Jozef Čentéš v máji stiahol svoju kandidatúru na post generálneho prokurátora, aby tak v hre zostal iba Dobrosalv Trnka. Nakoniec všetko dopadlo tak, že Dobroslav Trnka v júni stiahol svoju kandidatúru, aby bol zvolený za generálného prokurátora znovu prihlasúvší Jozef Čentéš. Dva dôležité fakty, ktoré odkrývajú politické hry a úskoky "hláv pomazaných". Bábkové divadlo, ktoré vykrúca naše paragrafy do bolesti. Všetko sa to udialo na slovenský spôsob. Na typický slovenský spôsob.

     Neviem, kto nakoniec prehral a kto vyhral. Zvolenie nového generálného prokurátora vyriešil generánly problém koalície a ten tŕnisko v päte koaličnej sa stal pyrhovým víťazstvom Jozefa Čentéša. Pre opozičný Smer, či celé opozičné spektrum to v konečnom dôsledku možno ani nebude taká prehra ako sa na prvý pohľad zdá.  Smer (bohužiaľ?) už niekoľko mesiacov ťaží z toľko preklamovenaj koaličnej zlepenosti. Čím viac lepidla treba na zlepovanie názorov a súladov koalície, tým viac získava Smer vo voličských prieskumoch. To je fakt. Výsledok hlasovania je len špičkou ľadovca, z ktorého sa môže spustiť tá najhrozivejšia lavína, pred ktorou budú musieť pratať všetky tajné, či verejné voľby "čohokoľvek".

 A to nehovorím o tajných nahrávkach uháňajúcich ministrov vo svojich limuzínach. Ozaj, kedy presne nastal ten moment, že sa zo SUPER TAJNEJ nahrávky jazdy ministra Galka, stala SUPER VEREJNÁ? V blízkej budúcnosti, s humorom mne vlastným očakávam nejaký ten "pappppparazzzzovský" útok na osobu novozvoleného generálneho prokurátora. Predpokladám nejakú strašne, ale fakt strašne rozmazanú fotografiu Jozefa Čentéša s prstom v nose. A to ešte v noci. A ešte k tomu aj v bare. A samozrejme s neznámou ženou. Možno spoznáme zákulisie (ohromné?) rodinného života prokurátora. Povyťahujú sa všetky zlé známky s chémie na základnej škole, zlé parkovanie a odrážanie útokov a atakov na jeho osobu. Aj keď: ktovie. Všetky takéto ťahy, maty, paty patria do koloritu slovenskej politiky, jej hry a špekulácií. Ale ešte je tu náš pán slovenský najjvyšší, aby zrútil hrad z piesku, tak ťažko postavený. A to je fakt. Tak ako k Slovensku patrí bryndza, bača, salaš, či Kamzík tatranský.

     Neviem? Podľa mňa sa už v týchto chvíľach otvára ďaľšia pandorina skrinka, budú sa tasiť meče a čistí sa opozičné brnenie, aby neskôr prišiel priamy zásah do srdca koaličnej aorty. V talóne sú však určite pripravené resuscitačné politické úskoky, aby tak zachránili "pacienta pred smrťou".

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Europarlament povedie Berlusconiho hovorca Tajani

Talian nahradí na čele europarlamentu Nemca Schulza.

KULTÚRA

Simpsonovci komentovali hiphop. S Rytmusom by si rozumeli

Seriál odvysielal prvú hodinovú epizódu.


Už ste čítali?